понеділок, 17 лютого 2020 р.

Тема: Розв'язування вправ на додавання і віднімання

                десяткових дробів. 

Мета: Формувати вміння і навички учнів розв’язувати 

                вправи на додавання і віднімання десяткових 


                дробів;вчити обґрунтовувати і доводити власну

                точку зору;удосконалювати обчислювальні 

                навички;розвивати пам'ять,логічне мислення,увагу

                культуру математичного мовлення,охайність і 

                любов до математики.


Девіз уроку: Проникаючи в зоряні далі,
                                В таємниці земної кори 

                                 Математика всіх закликає                                                       

                                 Ти міркуй, фантазуй і твори!



Хід уроку


  1. Організаційна частина.

  2. Перевірка домашнього завдання.

  3. Оголошення теми і мети уроку.

На сьогоднішньому уроці ми будемо розв’язувати вправи на додавання і віднімання десяткових дробів. Урок пройде під девізом «Через тернини до зірок». Щоб зробити крок до зірок,ми повинні через повторення та закріплення знань,розв’язування вправ подолати всі труднощі,пробитись крізь терни і дістатись до зірок.

  1. Формування вмінь і навичок розв’язування вправ на додавання і віднімання десяткових дробів.








Знайти помилки в обчисленнях:

а) 1,13 + 2,3 = 3,16;                 г) 1,16 – 0,5 = 1,11;

б) 1,15 + 2,6 = 3,75;                д) 1,12 – 0,3 = 1,09;

в) 4,75 – 3,13 = 1,62;              е) 2,59 + 4,1 = 6,60.




  1. Які є властивості додавання десяткових дробів?

  2. Сформулюйте переставну властивість.

  3. Сформулюйте сполучну властивість.


Задача. Обчислити периметр рівнобедреного трикутника, одна із сторін якого дорівнює 4,8 см, а друга – 3,2 см.

І  Р = 4,8 + 4,8 + 3,2 = 12,8 (см)

ІІ  Р = 4,8 + 3,2 + 3,2 = 11,2 (см)

Відповідь: 12,8 см  або  11,2 см.


Ширше двері відчиняйте

Розуму і кмітливості

Всі старанність докладайте

Й максимум сміливості.

    Вправа 860 (2; 3) – коментовано, із записом на дошці.

2) (9,37+13,6)+6,4=9,37+(19,6+6,4)=9,37+20=29,37;

3) 5,12+3,75+5,25+4,88=(5,12+4,88)+(3,75+5,25)=10+9=19.

4,75 – (х – 0,67) = 3,025;

х – 0,67 = 4,75 – 3,025;

х – 0,67 = 1,725; 

х = 1,725 + 0,67;

х = 2,395.

Відповідь: 2,395.



Вправа 854

  1. 9,2 – 3,5 = 5,7 (см) – довжина другої ланки

  2. 9,2 + 4,9 = 14,1 (см) – довжина третьої ланки

  3. 9,2 + 5,7 + 14,1 = 29 (см) – довжина ламаної

Відповідь: 29 см.

Вправа 866 (усно з поясненням)

  1. Заповнити порожні клітинки так, щоб сума чисел кожного рядка, стовпця і діагоналі були рівними


1,6

3,6

3,2

4,4

2,8

1,2

2,4

2,0

4,0

1,6


3,2

4,4













8,4                                                       8,4


  1. Знайти числа, яких не вистачає в ланцюжку обчислень:




     - 2,16                + 1,4                    + ?                  + ?


Група А:                                                   Група Б: 

Вправа 837 (1; 3)                                   Вправа 865 (2; 3)


  1. Підсумок уроку.

Завдяки чому ми подолали тернини? ( знанням властивостей додавання і віднімання десяткових дробів). Чого ми досягли, зробили крок до зірок? ( ми навчилися розв’язувати задачі різних типів, рівняння, вправи, обираючи зручний порядок обчислення…)

Проникаючи в зоряні далі,

                            В Таємниці земної кори

Математика всіх закликає:

   Ти міркуй, фантазуй і твори!

Оцінювання і нагородження сертифікатами якості.


  1. Домашнє завдання

А: вправа  844; 838 ( 4 ).

Б: вправа  855; 859 ( 2 ); 861.

В: вправа  875.