Тема: Розв'язування вправ на додавання і віднімання
десяткових дробів.
Мета: Формувати вміння і навички учнів розв’язувати
вправи на додавання і віднімання десяткових
дробів;вчити обґрунтовувати і доводити власну
точку зору;удосконалювати обчислювальні
навички;розвивати пам'ять,логічне мислення,увагу
культуру математичного мовлення,охайність і
любов до математики.
Девіз уроку: Проникаючи в зоряні далі,
В таємниці земної кори
Математика всіх закликає
Ти міркуй, фантазуй і твори!
Хід уроку
Організаційна частина.
Перевірка домашнього завдання.
Оголошення теми і мети уроку.
На сьогоднішньому уроці ми будемо розв’язувати вправи на додавання і віднімання десяткових дробів. Урок пройде під девізом «Через тернини до зірок». Щоб зробити крок до зірок,ми повинні через повторення та закріплення знань,розв’язування вправ подолати всі труднощі,пробитись крізь терни і дістатись до зірок.
Формування вмінь і навичок розв’язування вправ на додавання і віднімання десяткових дробів.
Знайти помилки в обчисленнях:
а) 1,13 + 2,3 = 3,16; г) 1,16 – 0,5 = 1,11;
б) 1,15 + 2,6 = 3,75; д) 1,12 – 0,3 = 1,09;
в) 4,75 – 3,13 = 1,62; е) 2,59 + 4,1 = 6,60.
Які є властивості додавання десяткових дробів?
Сформулюйте переставну властивість.
Сформулюйте сполучну властивість.
Задача. Обчислити периметр рівнобедреного трикутника, одна із сторін якого дорівнює 4,8 см, а друга – 3,2 см.
І Р = 4,8 + 4,8 + 3,2 = 12,8 (см)
ІІ Р = 4,8 + 3,2 + 3,2 = 11,2 (см)
Відповідь: 12,8 см або 11,2 см.
Ширше двері відчиняйте
Розуму і кмітливості
Всі старанність докладайте
Й максимум сміливості.
Вправа 860 (2; 3) – коментовано, із записом на дошці.
2) (9,37+13,6)+6,4=9,37+(19,6+6,4)=9,37+20=29,37;
3) 5,12+3,75+5,25+4,88=(5,12+4,88)+(3,75+5,25)=10+9=19.
4,75 – (х – 0,67) = 3,025;
х – 0,67 = 4,75 – 3,025;
х – 0,67 = 1,725;
х = 1,725 + 0,67;
х = 2,395.
Відповідь: 2,395.
Вправа 854
9,2 – 3,5 = 5,7 (см) – довжина другої ланки
9,2 + 4,9 = 14,1 (см) – довжина третьої ланки
9,2 + 5,7 + 14,1 = 29 (см) – довжина ламаної
Відповідь: 29 см.
Вправа 866 (усно з поясненням)
Заповнити порожні клітинки так, щоб сума чисел кожного рядка, стовпця і діагоналі були рівними
8,4 8,4
Знайти числа, яких не вистачає в ланцюжку обчислень:
- 2,16 + 1,4 + ? + ?
Група А: Група Б:
Вправа 837 (1; 3) Вправа 865 (2; 3)
Підсумок уроку.
Завдяки чому ми подолали тернини? ( знанням властивостей додавання і віднімання десяткових дробів). Чого ми досягли, зробили крок до зірок? ( ми навчилися розв’язувати задачі різних типів, рівняння, вправи, обираючи зручний порядок обчислення…)
Проникаючи в зоряні далі,
В Таємниці земної кори
Математика всіх закликає:
Ти міркуй, фантазуй і твори!
Оцінювання і нагородження сертифікатами якості.
Домашнє завдання
А: вправа 844; 838 ( 4 ).
Б: вправа 855; 859 ( 2 ); 861.
В: вправа 875.
Немає коментарів:
Дописати коментар